Bódis Kriszta: Dr. Kátai-Németh Vilmos kiváló miniszter lesz
Bódis Kriszta Facebook bejegyzésében leírta, hogy sokakat foglalkoztat, hogy miért nem lett szociális miniszter, ezért most megerősíti, hogy “nincs itt semmiféle titok”.
Azt írja, hogy kormánybiztosként és egyéni képviselőként is azt a feladatot viszi tovább, amelyben a leghasznosabb tud lenni.
Kiemelte, hogy Kátai-Németh Vilmos kiváló miniszter lesz, és óriási tisztetet érez iránta, amiért vállalta ezt a nehéz feladatot.
Elmondta, hogy az utóbbi két évben a Tisza szakmai kabinetjében további szakemberekkel és szervezetekkel előkészítették Kátai-Németh munkáját.
Hozzátette, hogy az ő feladata továbbra is az, hogy a társadalompolitikai területeken összehangolja az intézkedéseket, amihez részt vesz a stratégiák és folyamatok kialakításában is.
Kátai-Németh Vilmos szociális és családügyi miniszterként felel többek között a gyermekvédelem megerősítéséért, az idős gondozás és a fogyatékossággal élők támogatásáért, valamint a magyar családok biztonságáért.
Miniszteri meghallgatásán beszélt arról, hogy növelni fogják a nők szerepét a közéletben, megtiltják a vendégmunkások beáramlását az országba, és a kórházakban hagyott csecsemők örökbefogadását is megkönnyítik.

Kapitány István: A hőhullám miatt Paks korlátozásra kényszerül
2026.06.27
Betiltják az alkohol árusítását Párizsban a hőség miatt
2026.06.26
Bóka János azzal riogat, hogy a Tisza-kormány bárkit megfigyelhet, aki valaha kapott pénzt az államtól
2026.06.26
Ruszin-Szendi Romulusz újra tartalékos katona lett
2026.06.26
Letartóztatták Fonyód volt fideszes polgármesterét
2026.06.26
Csökkent a terrorfenyegetettségi szint Magyarországon
2026.06.25