Tárkányi Zsolt lesz a Közlekedési és Beruházási Minisztérium parlamenti államtitkára
Vitézy Dávid, akit kinevezése előtt hétfőn délelőtt hallgat meg az Országgyűlés szakbizottsága - közölte: Tárkányi Zsolt parlamenti államtitkárként képviseli majd a tárcát, a közlekedéssel, építészettel, beruházással kapcsolatos ügyeket az Országgyűlésben, valamint tartja a kapcsolatot a képviselőkkel és a kormánypárti frakcióval.
Tárkányi Zsolt a videóban közölte: több mint tíz éve ismerik egymást Vitézy Dáviddal, akit közlekedési témákban sokat kérdezett újságíróként.
Kitértek a Debreceni Nagyállomásra is
Vitézy Dávid elmondta, hogy Debrecennek minden eddiginél nagyobb lobbija lesz a közlekedési tárcában, de egész Magyarországon a legkisebb településektől Budapestig a közlekedési infrastruktúra fejlesztésén fognak dolgozni.
“Debrecen példaértékű abban, hogy a leköszönő kormányzat semmit nem tudott abban elérni, hogy például megújítsák a Debreceni Nagyállomást, úgy hogy egyébként az ő pártcsaládjukhoz tartozó polgármesterek vezették."
Vitézy hozzátette, hogy Budapesten sem sikerült sokra jutni, és ez a probléma sok más magyar nagyvárosban is.
Tárkányi Zsolt többször hangoztatta, hogy országgyűlési képviselőként nagyon határozottan fogja képviselni a debreceniek érdekeit. Legutóbb Kapitány István gazdasági és energetikai miniszterrel közösen folytattak tárgyalást a debreceni CATL akkumulátorgyár képviselőivel a Debrecen-Nagykereki vasútvonal ügyében.

Tárkányi elmondása szerint az elmúlt évtizedekben szinte kizárólag vonattal utazott mindenhova, a kampány utolsó hónapjaiban heti 1000 kilométert.
Hangsúlyozta, hogy utazásai alkalmával rengeteg problémával találkozott: “késések, vezetékszakadások, lassújelek, hőség a klíma nélküli szerelvényeken”.
Hozzátette, hogy a jövőben továbbra is vonattal fog utazni és Tompa Enikő képviselőtársával mindent megtesznek, hogy a Debreceni Nagyállomás ne a város szégyenfoltja legyen.
Vitézy Dávid szerint a munkát igazságtétellel kell kezdeni
Vitézy a miniszterjelölti meghallgatásán közölte, hogy jelentős országépítési feladat vár a minisztériumra, a munkát pedig szembesítéssel kell kezdeni.
Kijelentette, hogy az autópályakoncessziós szerződésekre elköltött pénzek egy részét rejtett pénzkifolyatásnak tartja.
Hangsúlyozta, hogy számos külföldre távozott szakembert csábított vissza, akiket megalázott a leköszönő kormány az elmúlt években.

Kiemelte, hogy az elmúlt években 800 milliárd forrástól esett el az ország, amiből számos felújítást lehetett volna végezni, ezért fontos feladatként említette az uniós források minél előbbi hazahozatalát.
Vitézy járműgyártási programmal indítaná a ciklust, megemlítette az öreg BZ motorvonatok és a HÉV-kocsik lecserélését, valamint az IC-kocsik modernizálását.
A közlekedésbiztonság javítását is hangsúlyozta, külön kiemelve az életveszélyesen gyorshajtók elleni fellépést. Közölte, hogy jelenleg 52 halálos baleset jut egymillió főre Magyarországon, ezt tervezik az uniós átlagra, 45-re levinni.

Végkielégítés nélkül távozhatnak a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetői
2026.06.25
Fehérre festett sínekkel védekeznének a hőség ellen, Magyar Péter az alkotmánymódosításról beszélt a sajtótájékoztatón
2026.06.25
Az illegális migrációról és az orosz–ukrán háborúról is tárgyaltak a V4-ek védelmi miniszterei
2026.06.25
Több mint kétszáz ember halálát okozhatta a rendkívüli hőség Spanyolországban
2026.06.25
Magyar Péter élő adásban mászott fel az Uzsoki Utcai Kórház tetejére
2026.06.25
63 új kép jelent meg a GTA VI-ról
2026.06.24