Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz újra tartalékos katona lett

Ruszin-Szendi Romulusz korábban a Magyar Honvédség vezérkari főnökeként szolgált, most pedig honvédelmi miniszterként tért vissza a tartalékos állományba.
Bejegyzés megosztása Megosztás

“Örömmel osztom meg veletek”, hogy a vezérkari főnök visszavett a Magyar Honvédség tartalékos állományába, így “ismét tartalékos katonaként is szolgálhatok” - fogalmazott a honvédelmi miniszter pénteken a Facebook-oldalán. Hozzátette, hogy a tartalékos szolgálatért járó juttatást nem veszi fel.

„Számomra a haza szolgálata és az iránta érzett elkötelezettség mindig is kiemelten fontos volt, és az is marad. Ez a szolgálat számomra nem csupán egy jogviszony, hanem a bajtársi közösséget, az összetartozást és azt jelenti, hogy újra részese lehetek annak, amit mindig is hivatásomnak tekintettem”
-hangsúlyozta.
További cikkeink

    Közölte azt is, hogy péntek reggel sikeresen teljesítette az ejtőernyős egészségügyi alkalmassági vizsgálatot is, így ismét “ugorhat” a bajtársakkal.

    A következő repülőnapon már újra láthatja majd a közönség ejtőernyővel ugrani - írta Ruszin-Szendi Romulusz.

    A tartalékos jogviszony azt jelenti, hogy az érintett nem hivatásos vagy szerződéses katonaként teljesít folyamatos szolgálatot, hanem civil foglalkozása mellett vállal katonai feladatokat.

    A tartalékosok kiképzéseken és gyakorlatokon vesznek részt, szükség esetén pedig a Magyar Honvédség különböző feladataiba - például területvédelmi, katasztrófavédelmi vagy más katonai műveletekbe - is bevonhatók.