Ruszin-Szendi Romulusz újra tartalékos katona lett
“Örömmel osztom meg veletek”, hogy a vezérkari főnök visszavett a Magyar Honvédség tartalékos állományába, így “ismét tartalékos katonaként is szolgálhatok” - fogalmazott a honvédelmi miniszter pénteken a Facebook-oldalán. Hozzátette, hogy a tartalékos szolgálatért járó juttatást nem veszi fel.
Közölte azt is, hogy péntek reggel sikeresen teljesítette az ejtőernyős egészségügyi alkalmassági vizsgálatot is, így ismét “ugorhat” a bajtársakkal.
A következő repülőnapon már újra láthatja majd a közönség ejtőernyővel ugrani - írta Ruszin-Szendi Romulusz.
A tartalékos jogviszony azt jelenti, hogy az érintett nem hivatásos vagy szerződéses katonaként teljesít folyamatos szolgálatot, hanem civil foglalkozása mellett vállal katonai feladatokat.
A tartalékosok kiképzéseken és gyakorlatokon vesznek részt, szükség esetén pedig a Magyar Honvédség különböző feladataiba - például területvédelmi, katasztrófavédelmi vagy más katonai műveletekbe - is bevonhatók.

Betiltják az alkohol árusítását Párizsban a hőség miatt
2026.06.26
Csökkent a terrorfenyegetettségi szint Magyarországon
2026.06.25
Mostantól nyilvánosan követhető lesz, mely képviselők hiányoznak a parlamenti szavazásokról
2026.06.25
Vegyi szivárgás történhetett a debreceni CATL gyárban, dolgozók rosszullétéről számolt be a MIAKÖ
2026.06.25
Végkielégítés nélkül távozhatnak a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetői
2026.06.25
Fehérre festett sínekkel védekeznének a hőség ellen, Magyar Péter az alaptörvény-módosításról beszélt a sajtótájékoztatón
2026.06.25