Csökkent a terrorfenyegetettségi szint Magyarországon
A közlemény szerint a Terrorelhárítási Központ (TEK) általános főigazgató-helyettese hívta össze a Terrorellenes Koordinációs Bizottságot.
A bizottsági ülésen a szakértők áttekintették a biztonsági helyzetet, és javaslatot tettek Magyarország terrorfokozatának 3-as (közepes) szintre történő módosítására.
A javaslat alapján Pósfai Gábor belügyminiszter döntést hozott a terrorfokozat eddigi 2-es (magas) szintről 3-as (közepes) szintre való csökkentéséről.
Azt írták, hogy a Terrorellenes Koordinációs Bizottság ülésén a nemzetbiztonsági és rendvédelmi szervek részletesen elemezték a Magyarországot érintő aktuális biztonsági kockázatokat és a nemzetközi információcseréből származó adatokat.
Az elemzés megállapította, hogy a korábban elrendelt szigorúbb biztonsági intézkedések fenntartása a jelenlegi fenyegetettségi szint mellett már nem indokolt, így a terrorfokozat csökkenthető.
A rendvédelmi és nemzetbiztonsági szervek a csökkentett fokozat mellett is folyamatosan monitorozzák a biztonsági környezetet, és a jogszabályi előírásoknak megfelelően garantálják az állampolgárok és a kritikus infrastruktúrák védelmét - olvasható a közleményben.
Magyarországon február 28-án, az iráni háború kirobbanásának napján emelték, egy fokozattal a terrorfenyegetettségi készültség szintjét.

Mostantól nyilvánosan követhető lesz, mely képviselők hiányoznak a parlamenti szavazásokról
2026.06.25
Vegyi szivárgás történhetett a debreceni CATL gyárban, dolgozók rosszullétéről számolt be a MIAKÖ
2026.06.25
Végkielégítés nélkül távozhatnak a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetői
2026.06.25
Fehérre festett sínekkel védekeznének a hőség ellen, Magyar Péter az alaptörvény-módosításról beszélt a sajtótájékoztatón
2026.06.25
Magyar Péter: Ne legyen olyan csilivili pláza, ahova nem engedik be hajléktalan honfitársainkat hűsölni
2026.06.25
Az illegális migrációról és az orosz–ukrán háborúról is tárgyaltak a V4-ek védelmi miniszterei
2026.06.25