Belföld

Magyar Péter élő adásban mászott fel az Uzsoki Utcai Kórház tetejére

Magyar Péter élő videóban mutatta meg az Uzsoki Utcai Kórház épületében zajló fejlesztéseket, ahol befejeződött az A épület műtőinek hűtését biztosító berendezések cseréje. A 130 millió forintos beruházás a Tisza-kormány kórházi hűtésrekonstrukciós programjának részeként valósult meg, amelynek keretében országszerte több tucat egészségügyi intézményben zajlanak felújítások.
Bejegyzés megosztása Megosztás

Befejeződtek a munkálatok az Uzsoki Utcai Kórházban, ahol két folyadékhűtő berendezést cseréltek ki. Ezek az eszközök biztosítják a megfelelő hőmérsékletet a kórház A épületének 12 műtőjében.

A beruházás 130 millió forintba került, és a Tisza-kormány 3,6 milliárd forintos kórházi hűtésrekonstrukciós programjának részeként valósult meg.

A kórházbejáráson jelen volt Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter is, aki elmondta: a munkálatok ugyan fontos mérföldkőhöz értek, de még nem fejeződtek be teljesen, mivel többek között a traumatológiai épületrészben továbbra is problémát okoz a hűtés.

Magyar Péter közlése szerint jelenleg összesen 32 kórházban zajlanak fejlesztési munkálatok, felújítások, illetve hőcserélők beszerzése.

Az Uzsoki Utcai Kórházban évek óta gondot jelentett a megfelelő hűtés biztosítása

A korábbi Orbán-kormány forráshiányra hivatkozva nem rendezte a problémát, emiatt korábban előfordult, hogy napokig szünetelt a betegellátás. A kórház vezetője rávilágított, hogy ez különösen megterhelő volt az onkológiai betegek számára, akik közül sokan vidékről utaztak Budapestre a kezelések miatt.

Magyar Péter hangsúlyozta: a Tisza-kormány azonnal 3,6 milliárd forintot fordít az egészségügyre, miközben szerinte az előző kormány “ötven-száz milliárdokat költött felesleges beruházásokra”.

További cikkeink

    A kormányfő elmondta, a cél az, hogy a következő nyáron már ne fordulhassanak elő a korábbihoz hasonló állapotok a kórházakban, és a betegek ne kerüljenek kiszolgáltatott helyzetbe.

    „A tett az első, a szó a második. Ez különösen fontos az egészségügyi rendszerben, ahol rengeteg szakembert kizsigereltek. A Tisza-kormány az Egészségügyi Minisztériummal közösen azon lesz, hogy európai szintű ellátást hozzon létre”
    –mondta Magyar Péter.

    Hegedűs Zsolt arról beszélt, hogy a jövőben számítanak a betegek és a kórházi dolgozók visszajelzéseire is, ezek alapján tudja majd a kormány felmérni, hol van szükség további beavatkozásokra.

    „Higgyenek bennünk, és mi mindent megteszünk azért, hogy valóban modern, magas szintű ellátása legyen a magyaroknak”
    –fogalmazott a miniszter.

    Magyar Péter azt is elmondta, hogy nemcsak az Orbán-kormány idején járta a kórházakat, hanem a jövőben is folytatni fogja ezeket a látogatásokat.

    “Mi nem fogjuk eltagadni a problémákat, közösen fogunk megoldásokat találni” - mondta.

    A kormányfő szerint a későbbiekben a kórházi kórtermek és váróhelyiségek klimatizációja is napirendre kerül.

    A videó végén Magyar Péter azt ígérte, hogy a délután 3 órára meghirdetett sajtótájékoztatón további részleteket oszt meg az elhíresült aranykonvoj-üggyel kapcsolatban. Egyúttal felhívta a legfőbb ügyész figyelmét arra, hogy délután 3 óráig még van ideje beszámolni “arról, amiről be kellene számolnia”.

    A délutáni sajtótájékoztatót mi is követjük, a legfontosabb részletekről pedig beszámolunk olvasóinknak.