Belföld

Tizenkét évben korlátoznák a képviselői mandátumokat - Indul a "tisztítótűz-művelet"

Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén átfogó korrupcióellenes intézkedéseket jelentett be. A kormányfő szerint elindul a tisztítótűz-művelet, amelynek célja a politikai és gazdasági visszaélések felszámolása, a közvagyon védelme és az állami intézmények megtisztítása. A tervek között szerepel a képviselői mandátumok időbeli korlátozása is.
Bejegyzés megosztása Megosztás

Megszabadítjuk a magyarokat “a hazánkat kirabló, az állampolgárokkal szemben fellépő, őket fenyegető, életüket ellehetetlenítő politikai és gazdasági maffiától” - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.

A kormányfő kijelentette: minden területen a leghatározottabban és legszigorúbban kell eljárnunk.

Felidézte: 34 éve Olaszországot két merénylet rázta meg, egy vizsgálóbírót és egy ügyészt öltek meg, ők mindketten a maffiaellenes küzdelem ikonikus alakjai voltak.

„Az olasz állam 1992-ben végre felismerte, hogy a maffiát nem lehet a régi eszközökkel legyőzni, ezért új törvényeket és intézményeket hozott létre”
-közölte.

Hangsúlyozta: van egy jelentős különbség Olaszországhoz képest, ugyanis

„mi nem fogjuk megengedni, hogy a magyar társadalomnak az olaszhoz hasonló megrázkódtatáson kelljen keresztülmennie, ahogy nem fogjuk megengedni azt sem, hogy a maffia további évtizedekre átszője, megfojtsa, meglopja Magyarországot".”

Elindul a tisztítótűz-művelet

A “tisztítótűz-művelet” elindítását jelentette be a miniszterelnök hétfőn az Országgyűlésben Magyarország “orbáni maffiától” történő megszabadítása érdekében.

Magyar Péter napirend előtti felszólalásában kijelentette, élve az április 12-én kapott felhatalmazással ezen a napok megkezdik “Magyarország megszabadítását a maffiától”.

Hozzátette, a “tisztítótűz-művelet” lezárja azt a korszakot, amikor Magyarországot túszul ejtették a szervezett politikai és gazdasági bűnözői csoportok.

„Ez a művelet egy átfogó politikai, gazdasági és jogi akció, amelynek célja Magyarország megszabadítása az állam működését átható korrupció és az országot fojtogató maffia szorításától, ennek egyik legfontosabb eleme a nemzeti vagyonvisszaszerzési és - védelmi hivatal”
-ismertette.

A kormányfő közölte, Magyarország megszabadítása “az orbáni maffiától”, a csápok levágása rendkívül nehéz feladat lesz; csak a vagyonvisszaszerzési és - védelmi hivatal létrehozása 47 jogszabály módosításával jár együtt, és ez még csak a jogszabályi megalapozás a maffia elleni küzdelemnek.

Sulyok Tamásnak és Polt Péternek mennie kell

Sulyok Tamásnak megbízatása végére sikerült megteremtenie a nemzeti egységet abban, hogy mennie kell - mondta Magyar.

Kitért arra is, hogy minden vizsgálat újabb és újabb visszaélést tucatjait hozza felszínre, nincs olyan állami intézmény, gazdasági szektor, ingó vagy ingatlan vagyon, utcasarok vagy háztető, amire ne akarta volna rátenni a kezét “a bukott orbáni hatalom, a magyar Cosa Nostra, a maffia”.

Hozzátette: nem tudna egyetlen olyan területet, négyzetmétert sem mondani, amelyik mentes maradhatott az Orbán-rendszer korrupciójától, ahonnan nem loptak el semmit az elődeik.

További cikkeink

    A kormányfő közölte: a “tisztítótűz-művelet” részeként kezdeményezik a jelenlegi köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését.

    „Az alaptörvény módosításának hatályba lépését követő napon Sulyok Tamás megbízatása megszűnik, pont”
    -fogalmazott.

    Magyar Péter bejelentette: szeptembertől egy átfogó alkotmányozási folyamatot indítanak, bevonva a teljes magyar társadalmat, “megbeszélve és megtárgyalva közös ügyeinket”. Hozzátette: a folyamat végén az új alkotmányt a magyar nép fogja népszavazással megerősíteni.

    Az alkotmányozási folyamat lezárultáig, de legfeljebb 5 évre az Országgyűlés Sulyok Tamás helyére új köztársasági elnököt választ, akinek az egyik legfontosabb feladata a köztársasági elnöki intézmény tekintélyének helyreállítása lesz - mondta.

    A kormányfő közölte azt is: az alaptörvény módosítása keretében ismét lehetővé teszik, hogy az Alkotmánybíróság elnökét maguk az alkotmánybírák válasszák meg a saját testületük tagjai közül.

    Hozzátette: visszavezetik az alkotmánybírákra vonatkozó 70 éves felső korhatárt. A 70. életévüket betöltő alkotmánybírák megbízatása, köztük Polt Péteré is megszűnik - jelezte.

    Az országgyűlési képviselői mandátumot 12 évben maximalizálják

    Nemcsak a jelenlegi politikai és gazdasági maffiarendszer felszámolása a feladat, hanem arról is gondoskodni kell, hogy ugyanilyen rendszer a jövőben ne épülhessen ki újra, ezért javaslatot teszünk az országgyűlési képviselői mandátum maximalizálására 12 évben - mondta Magyar Péter.

    „12 év elegendő idő arra, hogy valaki szolgáljon, megvalósítsa a programját, bizonyítsa a rátermettségét és nyomot hagyjon maga után, no nem lopással”
    -fogalmazott, hozzátéve: "A hatalmat a magyar néptől csak kölcsönkapjuk, nem örökbe, és aki ezt elfelejti, az előbb-utóbb a hazáját a saját tulajdonaként kezdi el kezelni, az embereket pedig alattvalóként".

    Hangsúlyozta: a cél, hogy “a hazánkat ért rombolás következményei ne mérgezhessék tovább Magyarországot”, és pontosan erre kaptunk felhatalmazást sok-sok millió magyar embertől.

    A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal négy elnökhelyettese kiemelt rendőri védelemben részesül

    Az elmúlt évtizedekben Magyarországon olyan hatalmi és gazdasági hálózat jött létre, amely lépésről lépésre maga alá gyűrte az állami intézményeket. A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal négy elnökhelyettese kiemelt rendőri védelemben részesül majd, mert számítani lehet arra, hogy az érintett körök nem adják fel harc nélkül.

    A megszólalásban több politikus neve is elhangzott, köztük Lázár János, Orbán Balázs, Pócs János és Szijjártó Péter.

    A hivatal munkájába az ország legfelkészültebb rendőreit, nyomozóit, ügyészeit, pénzügyi szakértőit és informatikusait vonnák be. Olyan szakembereket, akik kifejezetten összetett gazdasági bűncselekmények feltárására készültek.

    Egy ilyen rendszer felszámolásához széles társadalmi támogatásra is szükség van. Ezért Magyar azt kéri a magyar emberektől, hogy álljanak az ügy mögé.

    A képviselőket pedig arra figyelmezteti: gondolják át alaposan, milyen döntéseket hoznak, mert a hivatal számára nem lesz jelentősége annak, ki melyik párthoz tartozik.

    Azoknak, akik korábban közvagyon sorsáról döntöttek, azt üzeni, érdemes már most összegyűjteniük a dokumentumaikat, és felkészülniük arra, hogy magyarázatot kell adniuk a döntéseikre.