Belföld

Magyar Péter: Az orbáni maffia elleni küzdelem fontos állomásához érkeztünk

A miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdődik hétfőn az Országgyűlés kétnapos rendkívüli ülése. A plenáris ülésen ismét tárgyalják az európai uniós forrásokhoz történő hozzáférés érdekében szükséges törvénymódosításokat, a plakáttörvényt és a közmédia átalakításáról szóló előterjesztést.
Bejegyzés megosztása Megosztás

Rendkívüli kétnapos ülést tart az Országgyűlés, ahol több olyan ügy kerül napirendre, amely hosszabb távon is hatással lehet a magyar közéletre: az uniós pénzek felszabadítása, a politikai plakátok szabályozása és a közmédia átalakítása is téma lesz.

Az ülés hétfő délután Magyar Péter miniszterelnök felszólalásával kezdődik, ezt követően a képviselők kérdezhetik a kormány tagjait.

Az egyik legfontosabb csomag az európai uniós forrásokról szól. A javaslat több korrupcióellenes intézkedést tartalmaz: szigorítanák a vagyonnyilatkozatok ellenőrzését, nagyobb szerepet kapna az Integritás Hatóság, és megszüntetnék a közérdekű vagyonkezelő alapítványokat. A cél, hogy Magyarország teljesítse azokat a feltételeket, amelyek szükségesek az uniós pénzek lehívásához.

A képviselők újra előveszik a plakáttörvényt is. A tervezet a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámokat korlátozná, és új szabályokat vezetne be a közterületi hirdetésekre.

Nagy átalakítás előtt állhat a közmédia is. A javaslat alapján létrejönne a Magyar Rádió és Televízió nonprofit részvénytársaság, miközben a Magyar Távirati Iroda ismét önálló szervezetként működne.

További cikkeink

    A parlament tárgyal egy másik Tisza Párt által benyújtott javaslatot is, amely szigorúbban lépne fel azokkal szemben, akik akadályozzák az országgyűlési vizsgálóbizottságok munkáját.

    Magyar Péter hétfő délelőtti Facebook-bejegyzésében jelentette be, hogy 13 órától élőben jelentkezik a Parlamentből. A miniszterelnök azt írta:

    „Az orbáni politikai és gazdasági maffia elleni küzdelem fontos állomásához érkeztünk. Mindenkire szükség lesz a maffia legyőzéséhez!”

    Magyar már vasárnap este is utalt arra, hogy hétfőn fontos bejelentések várhatók. Akkori bejegyzésében arról írt, hogy rendkívüli kormányülést, majd frakcióülést tartanak, ezt követően pedig 13 órától a Parlamentben ismerteti “a bábok eltávolítását” és a Vagyonvisszaszerzési Hivatalt. Hozzátette: “+ még valamit”.

    A parlament tavaszi ülésszaka egy hete véget ért, Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszter azért kezdeményezte a rendkívüli ülés összehívását, mert a napirenden szereplő előterjesztésekről történő szavazás őszi ülésszakra halasztása fontos jogalkotói célkitűzések késedelmes megvalósítását eredményezné.