János Kórház: Ilyen állapotokat hagyott hátra az Orbán-kormány
“Méltatlan körülmények között dolgozunk”– súlyos állapotokat mutatott be a 24.hu riportja a János Kórház pszichiátriai osztályán.
Az orvosok, pszichológusok és szakdolgozók szerint nemcsak az épület állapota jelent komoly problémát, hanem a szakemberhiány és a szociális ellátórendszer hiányosságai is egyre nagyobb terhet raknak az intézményekre.
A riportban bemutatott körülmények között szerepel az alagsorban megjelenő szennyvíz, a mosdókban látható penészesedés, valamint az elavult, rossz állapotban lévő infrastruktúra.
A dolgozók szerint ezek a körülmények nemcsak számukra, hanem a gyógyulni próbáló betegek számára is méltatlanok.
Az egyik megszólaló orvos példaként említette, hogy egy korábbi felújítás során szerették volna, ha az osztály falait nem egyszerű fehérre, hanem terápiás szempontból kedvezőbb, színes árnyalatokra festik.
A kérés azonban költségokokra hivatkozva nem valósult meg, és állításuk szerint még azt sem engedélyezték, hogy saját pénzből vásárolják meg a festéket.
Elmondása szerint a dolgozók gyakran saját erőből próbálják pótolni a hiányzó eszközöket: többek között tálalókocsit, fürdetőkocsikat és az ellátáshoz szükséges egyéb felszereléseket is ők vásároltak meg. Mint fogalmazott, számos alapvető eszköz csak így áll rendelkezésre az osztályon.
A problémákra Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter is reagált
Közlése szerint az egészségügy átalakításának egyik első lépése a nagyobb nyilvánosság biztosítása: a társadalomnak joga van látni, milyen állapotban vannak az intézmények, és milyen problémákat kell megoldani.
A miniszter hangsúlyozta, hogy a cél nem a félelemkeltés vagy az egészségügyi dolgozók hibáztatása, hanem éppen ellenkezőleg: a munkájuk megbecsülése és a valós problémák feltárása.
Az új irány egyik fontos változtatása lehet, hogy ismét nagyobb betekintést kaphat a sajtó a kórházak működésébe. Korábban a Covid-járvány idején bevezetett szabályok miatt a média jelenléte erősen korlátozott volt az intézményekben, és az egészségügyi dolgozók nyilatkozataihoz is külön engedélyekre volt szükség.
Hegedűs Zsolt tájékoztatása szerint a jövő héten hivatalosan utasítja a kórházak irányítóit, az OKFŐ-t és az egészségügyi háttérintézmények vezetőit, hogy adjanak teret a nyíltabb, transzparensebb, szakmailag megalapozott tájékoztatásnak.

Diszkóbaleseten meghalt két 17 éves és egy 18 éves fiatal vasárnapra virradóan Olaszországban
2026.06.21
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért
2026.06.20
Hegedűs Zsolt is reagált a kétéves kisfiú halálára: A hibák eltitkolása helyett azok feltárására van szükség
2026.06.20
Magyar Péter: Vitézy Dáviddal új lendületet kaphat a magyar közlekedés
2026.06.20
Az 1990-es évek óta nem látott súlyosságú vonatbaleset történt Nagy-Britanniában
2026.06.20
Gajdos László: Figyeljünk az emberekre és az állatokra a kánikulában
2026.06.20