Belföld

Hat autót tört össze egy BMW sofőrje Debrecenben, a környékbeliek szerint rendszeres az éjszakai száguldozás

Hat parkoló autónak ütközött egy BMW X6 sofőrje szombatról vasárnapra virradó éjszaka Debrecen Tócóvölgy városrészében. A közösségi oldalakon megjelent beszámolók szerint személyi sérülés nem történt, ugyanakkor a járművekben keletkezett anyagi kár jelentős. Az eset után a sofőrt egy környékbeli utcában fogták el.
Bejegyzés megosztása Megosztás

Hat parkoló autónak ütközött egy BMW X6 sofőrje szombatról vasárnapra virradó éjszaka Debrecen Tócóvölgy városrészében – állítják a közösségi médiában megjelent helyi beszámolók.

A bejegyzések szerint a balesetben személyi sérülés nem történt, ugyanakkor a parkoló járművek jelentősen megrongálódtak. Több környékbeli arról is beszámolt, hogy a sofőrt később a Vincellér utcában fogták el.

Az eset nagy felháborodást váltott ki a környéken élők körében. A kommentelők szerint éjszakánként rendszeresen hallani nagy sebességgel közlekedő autókat, többen pedig úgy vélik, a környéken gyakori a száguldozás és a hangos autózás.

„Borzasztó, ahogy itt a szervízúton mennek a völgyben.”

Képgalléria a megrongálódott autókról:

Kép 1Kép 2Kép 3Kép 4Kép 5Kép 6Kép 7

Forrás: Debrecenben Hallottam Facebook-csoport

Egy másik hozzászóló azt írta, hogy éjszaka egy rendkívül hangos BMW haladt végig a Vincellér utcán.

„Olyan brutál zajjal ment, mintha leszakadt kasznit vagy kipufogót húzna maga után.”
További cikkeink

    Többen attól tartanak, hogy a parkoló autók sincsenek biztonságban, és szigorúbb fellépést sürgetnek a veszélyesen közlekedő sofőrökkel szemben.

    Miközben a környékbeliek egyre gyakrabban panaszkodnak az éjszakai száguldozásra és a hangos autókra, Debrecenben továbbra is kiemelt városi eseményként kezelik a Debrecen Drive-ot, ahol éppen a nagy teljesítményű járművek, a motorhang és az autós látványosságok kerülnek középpontba.

    A rendezvényt korábban Tárkányi Zsolt, a TISZA debreceni képviselője is bírálta, mondván:

    „Nagyon szomorú, hogy politikusok, városvezetők nemcsak asszisztálnak a környezetpusztításhoz, hanem jelenlétükkel még reklámozzák is azt".”