Belföld

Vegyi szivárgás történhetett a debreceni CATL gyárban, dolgozók rosszullétéről számolt be a MIAKÖ

A MIAKÖ állítása szerint a helyszínen tartózkodók közül többen rosszullétre panaszkodtak a terjedő gőzök miatt, ezért az érintett területet kiürítették.
Bejegyzés megosztása Megosztás

Feltételezett vegyi incidens történt csütörtök délelőtt a debreceni CATL akkumulátorgyár területén – erről számolt be a Mikepércsi Anyák a Környezetért Egyesület (MIAKÖ) közösségi oldalán.

A szervezet belső forrásokra hivatkozva azt írja, hogy a helyszínen dolgozók közül többen rosszul lettek, miután egy vegyi anyag szivárgását észlelték.

A bejegyzés szerint az eset 2026. június 25-én délelőtt fél 11 körül történt az üzem egyik részén. A közölt információk alapján a “B” zónában végzett munkálatok során egy 200 literes hordóból veszélyes anyag, dietil-karbonát kerülhetett a levegőbe.

A MIAKÖ állítása szerint a helyszínen tartózkodók közül többen rosszullétre panaszkodtak a terjedő gőzök miatt, ezért az érintett területet kiürítették.

További cikkeink

    A dietil-karbonát egy szerves oldószer, amelyet többek között a lítium-ion akkumulátorok elektrolitjának összetevőjeként is alkalmaznak.

    Belélegezve irritációt, légúti panaszokat, szemirritációt és szédülést okozhat. Az anyag emellett gyúlékony, ezért kezelése során fokozott biztonsági előírások szükségesek.

    A civil szervezet közölte: az esetről értesítették az illetékes hatóságokat, valamint további információkat várnak olyanoktól, akik a gyár területén dolgoztak, vagy közvetlen tapasztalattal rendelkeznek az eseményről.

    A történtekkel kapcsolatban egyelőre nem ismert hivatalos hatósági állásfoglalás vagy a CATL részletes tájékoztatása. Amint ezek elérhetővé válnak, pontosabb kép alakulhat ki az incidens körülményeiről.