Belföld

Bóka János azzal riogat, hogy a Tisza-kormány bárkit megfigyelhet, aki valaha kapott pénzt az államtól

Bóka János szerint senki sincs biztonságban: elég, ha valaha kaptál nyugdíjat, CSOK-ot vagy akár egy állami támogatást, és máris kopoghat nálad a Nemzeti Vagyonvédelmi és Visszaszerzési Hivatal.
Bejegyzés megosztása Megosztás

Bóka János a Facebook-oldalára feltöltött videójában arról beszélt, hogy szerinte a Tisza-kormány által létrehozni tervezett Nemzeti Vagyonvédelmi és Visszaszerzési Hivatal gyakorlatilag bárkit célkeresztbe állíthat.

A fideszes politikus azzal kezdte:

„Ha azt hiszed, hogy téged nem érint a Nemzeti Vagyonvédelmi és Visszaszerzési Hivatal működése, akkor nagyot tévedsz.”

Bóka szerint a hivatal feladata a közvagyon védelme és visszaszerzése lesz, ő azonban azt állította, hogy a közvagyon fogalmát rendkívül tágan lehet majd értelmezni.

Mint fogalmazott, közvagyonnak számít “minden pénzügyi eszköz, ingatlan és cég, ami valaha állami tulajdonban volt, és az is, ami ennek a helyébe lépett”.

További cikkeink

    És itt még nem állt meg.

    Azt állította, hogy

    ha valaki valaha nyugdíjat kapott az államtól, akkor vizsgálhatja a hivatal. Ugyanez szerinte igaz azokra is, akik állami támogatásban részesültek, kamattámogatott hitelt vettek fel, vagy például CSOK-ot, CSED-et vagy GYED-et kaptak.

    Bóka ezután már odáig ment, hogy kijelentette: szerinte azt, mi számít közvagyonnak, “bizony Magyar Péter fogja eldönteni”.

    A videó végén még súlyosabb állításokat fogalmazott meg.

    Azt mondta, a hivatal akkor is vizsgálódhat majd, ha nem merül fel bűncselekmény gyanúja. Állítása szerint a hivatal beléphet az emberek lakásába, átnézheti az irataikat, elolvashatja az e-mailjeiket, sőt titkos információgyűjtést is alkalmazhat.

    “Bemehet a lakásodba, megvizsgálhatja az irataidat, elolvashatja az e-mailjeidet, és titkos információgyűjtést is alkalmazhat, és erről téged vagy értesít, vagy nem, csak szólok” - zárta gondolatait a fideszes politikus.